Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.
науково-виробниче об'єднання
АГРО-СІМО-МАШБУД
у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю
Експорт пшеничного борошна з України в сезоні 2025/2026 очікується на рівні 65 тис. тонн – аналітики агентства «АПК-Інформ». Це на 2,6% нижче за показник попереднього маркетингового року.
14.02.2026
Експорт пшеничного борошна з України в сезоні 2025/2026 очікується на рівні 65 тис. тонн – аналітики агентства «АПК-Інформ». Це на 2,6% нижче за показник попереднього маркетингового року.
Зазначено, що за сім місяців 2025-2026 маркетингового року (МР, липень-червень) відвантаження на зовнішні ринки склали 37,5 тис. тонн, що на 7% менше проти липня-січня минулого сезону. Особливо помітним було падіння у січні 2026 року — на 23% відносно січня 2025-го — до 4,3 тис. тонн.
Географія експорту. Попри загальне зниження обсягів, трійка основних покупців українського борошна залишається незмінною, хоча майже всі вони скоротили закупівлі.
| Країна-імпортер | Частка в експорті | Динаміка (липень-січень) |
| Молдова | 30 % | -8 % (11,4 тис. т.) |
| Палестина | 20 % | -10 % (7,3 тис. т.) |
| Чехія | 16 % | -32 % (5,9 тис. т.) |
Цікаво, що на тлі загального спаду, аналітики зафіксували зростання попиту з боку Ізраїлю та Іспанії, які за вказаний період придбали 3 тис. тонн та 2,7 тис. тонн відповідно.
Основною причиною зниження експортного потенціалу є скорочення внутрішнього виробництва борошна, незважаючи на те, що з 2023 року в Україні почалося відновлення зернопереробної галузі. За липень-січень 2025/26 МР в Україні виробили 510,5 тис. тонн, що на 10% менше, ніж за аналогічний період минулого року.
Українська компанія виграла тендер на постачання до Німеччини ліній переробки гречки та сочевиці
Подробнее
Оптова партія українського технологічного обладнання вирушила до Туреччини
Подробнее
Нова лінія переробки гороху в Одеській області
Подробнее
АГРО-СІМО-МАШБУД на GRAIN STORAGE FORUM
Подробнее