+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Три партії неякісного аргентинського соняшнику прибули до Болгарії

У березні 2025 року Болгарське агентство з безпеки харчових продуктів тричі виявляло неякісний соняшник, що імпортувався з Аргентини. Всього до Європи було законтрактовано 11 партій із приблизним обсягом близько 500 тис. тонн соняшнику.

28.03.2026

аргентинський соняшник

У березні 2025 року Болгарське агентство з безпеки харчових продуктів тричі виявляло неякісний соняшник, що імпортувався з Аргентини. Всього до Європи було законтрактовано 11 партій із приблизним обсягом близько 500 тис. тонн соняшнику. Загалом Аргентини вже експортувала три партії соняшнику з загальним обсягом майже 118 тис. тонн - три судна вже прибули до Болгарії, але у всіх партіях лабораторний аналіз виявив надмірний рівень пестицидів.

Лабораторні дослідження першої партії (близько 40 тис. тонн) показали підвищення норм пестицидів - малатіону та дельтаметрину, що не відповідає стандартам ЄС. Концентрація малатіону перевищує норму майже утричі, а вміст дельтаметрину — приблизно вп’ятеро.

Друге судно також прибуло з соняшником невідповідної якості. Було підтверджено наявність активних речовин: піриміфос-метил, дельтаметрин і малатіон. Згідно з результатами перевірки, вміст малатіону приблизно утричі перевищує максимально допустимий рівень Щодо рівня дельтаметрину, він знизився порівняно з показниками першого судна, але залишається вищим за норму, визначеною регламентом ЄС.

В третій партії також зафіксували перевищення норм пестицидів, зокрема вміст дельтаметрину вдвічі вище встановленої норми.

Імпортер аргентинського соняшнику надав письмову декларацію про нерозповсюдження продукції в ЄС. Йдеться, що продукція після переробки буде експортована до країн поза межами Євросоюзу, де такі рівні пестицидів є допустимими, або використана для технічних цілей чи виробництва біодизелю. Зі свого боку болгарські органи контролю продовжують відстежувати рух імпортованого соняшнику по всьому ланцюгу — від порту до переробки та подальшої реалізації або експорту.

Звісно така ситуація зміцнила занепокоєння стосовно якості продукції, наявності пропозиції в регіоні взагалі та посилила вплив на формування цінової ситуації на ринку. За останні два тижні зросли ціни на соняшник в Туреччині. Щодо Болгарського агроринку: аргентинський соняшник у більшості випадків пропонується за нижчими цінами порівняно з внутрішньою продукцією, що робить його привабливим для болгарських переробників. А це в свою чергу посилює конкуренцію для української олії.

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Від стародавнього секрету довголіття до «королівської їжі» сучасності: сочевиця – ТОП-3 ідеальних рецептів
28.04.2026

Від стародавнього секрету довголіття до «королівської їжі» сучасності: сочевиця – ТОП-3 ідеальних рецептів

Подробнее
Українське обладнання для переробки сочевиці на експорт
22.04.2026

Українське обладнання для переробки сочевиці на експорт

Подробнее
Українська бізнес-місія в Казахстані
09.04.2026

Українська бізнес-місія в Казахстані

Подробнее
Вітаємо Вас зі світлим і величним Святом Великодня!
02.04.2026

Вітаємо Вас зі світлим і величним Святом Великодня!

Подробнее
Догори
29