+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Румунія купує 100% акцій порту Джурджулешти в Молдові

Уряд Румунії офіційно оголосив про досягнення домовленості щодо купівлі 100% акцій компанії Danube Logistics — оператора Міжнародного вільного порту Джурджулешти в Молдові.

24.01.2026

порт в Молдові

Уряд Румунії офіційно оголосив про досягнення домовленості щодо купівлі 100% акцій компанії Danube Logistics — оператора Міжнародного вільного порту Джурджулешти в Молдові. Придбання акцій узгоджено у Європейського банку реконструкції та розвитку, що є єдиним власником оператора порту. Покупець - державна компанія Адміністрація морських портів Констанци, підпорядкована Міністерству транспорту Румунії.

Молдовський порт Джурджулешти розташований за 133,8 км від Чорного моря, на лівому березі річок Пруту та Дунаю і доступний для морських суден.

Угода стосується тільки приватного оператора порту (Danube Logistics) і не передбачає передачу земель, які перебувають у державній власності. Міністерство економіки Молдова перевірила інвестиції з погляду національної безпеки та підтвердило законність домовленості. У Джурджулештах діють два об'єкти портової інфраструктури: Міжнародного вільного порту та державний порт. Про продаж державного порту у згоді не йдеться.

З деяких джерел відома цифра – пропозиція $62 млн за компанію-оператора порту. Остаточне затвердження ціни очікується 11 лютого 2026 року. Румунія планує інвестувати ще понад 24 млн євро в модернізацію та розвиток портової інфраструктури щоб інтегрувати порт Джурджулешти в логістичну мережу Румунії, розширити його потужності та зміцнити роль регіону в дунайських транспортних коридорах та на Чорному морі.

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Оптова партія українського технологічного обладнання вирушила до Туреччини
27.02.2026

Оптова партія українського технологічного обладнання вирушила до Туреччини

Подробнее
Нова лінія переробки гороху в Одеській області
13.02.2026

Нова лінія переробки гороху в Одеській області

Подробнее
АГРО-СІМО-МАШБУД на GRAIN STORAGE FORUM
10.02.2026

АГРО-СІМО-МАШБУД на GRAIN STORAGE FORUM

Подробнее
Плющильний верстат: спецзамовлення та широке застосування
05.02.2026

Плющильний верстат: спецзамовлення та широке застосування

Подробнее
Догори
34