+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Категории Меню

Крупа

НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД» проектує та постачає обладнання для заводів з переробки різних видів круп. Нашими технологами розроблено та впроваджено технології переробки гречки, вівса, ячменю, пшениці, кукурудзи, рису, гороху та інших видів круп.

Всі види круп

Які види круп найбільш популярні та мають особливий попит у різних країнах.

Гречка

Дуже поживна культура традиційна для України, Канади, північно-західного регіону Франції (Бретань). Завдяки моді на корисне «цільнозернове харчування» популярність гречаної крупи починає зростати у всьому світі. Гречка містить білок, що легко засвоюється, і багата на харчові волокна. Вони створюють почуття ситості, допомагають вивести з організму шлаки і токсини, завдяки чому гречана крупа дуже «сподобалася» спортсменам, а також прихильникам вегетаріанства та здорового способу життя. Зростання попиту впливає на перерозподіл уваги та ресурсів фермерів у країнах-експортерах. Гречка та просо є цінними зерновими культурами, які мають великий потенціал для експорту.

Гречана крупа-ядриця у своєму складі має 12,6% білка, 80% якого входить до складу альбумінової та глобулінової фракцій, саме завдяки яким поживні речовини гречки легко засвоюються організмом людини. Добре збалансовані амінокислоти, що містяться в гречці: альбумін, глобулін, проламін, лізин, гістидин і треонін. За вмістом лізину і метіоніну в гречці взагалі немає рівних серед всіх видів круп. А білки цієї крупи за біологічною цінністю можна порівняти з білками курячих яєць чи сухого коров'ячого молока.

Примітка: компанією НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД» розроблено та впроваджено технології й весь комплект обладнання для грече-просо-заводів різної продуктивності. Вальцедекові верстати марки СГР, призначені спеціально для лущення зерна гречки та проса. Такі верстати стали невід'ємною частиною комплекту технологічного обладнання на грече- та просозаводах..

Технології виробництва круп з гречки і проса

Перейти

Горох. Ячмінь. Пшениця

Не можна не відзначити користь горохової крупи. Каша з цієї крупи – традиційна страва, яку готують у багатьох країнах світу. Мінеральний склад горохової крупи особливо багатий. Калій, сірка та фосфор, що містяться в ній – у надлишку. Вони відповідають за нервову діяльність, репродуктивну функцію, серцево-судинну систему. Це також добре джерело білків рослинного походження, що перевершує за вмістом білка м'ясо курей, свиней, кроликів, яловичину.

Пшениця – найбільш поширена зернова культура у більшості країн світу. Це єдина злакова культура, рід якої налічує близько 20 видів. Пшениця багата на клейковину, формує міцну імунну систему, оскільки допомагає будувати нові клітини. Пшенична крупа сприяє відновленню сил після фізичних навантажень, хвороб, стресу. Продукти на основі пшениці допомагають налагодити травлення, перешкоджають порушенням діяльності кишківника, налагоджують обмінні процеси в організмі. Особливістю пшеничної крупи, як і крупи гречаної та горохової, є високий вміст заліза, тому вони рекомендуються при анемії як продукт, що підвищує вміст гемоглобіну в крові. Але треба пам'ятати, що максимальна користь злаку полягає в його цілісних неочищених зернах. У цільних зернах містяться унікальні антиоксидантні сполуки – фітати. Що вони пропонують? Тривале насичення. Організм не відволікається на шкідливі перекуси, оскільки зайнятий більш серйозною роботою – переробкою складних вуглеводів, вітамінів та мінералів. Ячмінна крупа і пластівці багаті харчовими волокнами, у зв'язку з чим їх добре застосовувати для очищення організму, при ожирінні, запорах, цукровому діабеті.

Примітка: нашою компанією розроблена універсальна технологічна схема та комплект обладнання виробництва ячної, пшеничного та горохового круп продуктивністю від 36 до 180 т/добу зерна. У сьогоднішній ситуації популярний агрегатований Мінікрупоцех марки Р6-МКЦ-15. Особливий попит має наше авторське обладнання – Відцентрова лущильно-горохокольна машина СІМО ЦШС-3 (02) спеціально спроєктована для отримання ідеальної горохової крупи – половинок гороху.

Універсальна технологія виробництва ячної, пшеничної і горохової круп

Перейти

Овес

Батьківщиною вівса вважається Північна Африка та Близький Схід. Сьогодні овес вирощують у багатьох країнах, але головними виробниками та продавцями вівса на зовнішніх ринках останніми роками є країни Європейського Союзу та Канада. А ось споживачі – у всьому світі. Серед європейців найбільший інтерес виявляють норвежці та фіни. Наприклад, за наявними даними, споживання у Фінляндії вівсяного цільнозернового хліба навіть у 40 разів вище, ніж в інших країнах Європи.

Овес відрізняється стійкістю до дії негативних факторів. Його зерна наділені високою поживною цінністю. Особливість зерна вівса - висока плівчастість, що досягає 25-30%. Особливості будови: ядро вівса має відносно тонкі плодові оболонки та алейроновий шар, що становлять разом 9-11% від маси зерна. Крім того, ядро вкрите короткими волосками, наявність яких надає вівсу особливих властивостей при переробці.

Вівсяні продукти відрізняються висощою калорійністю в порівнянні з іншими круп'яними продуктами, а також високим вмістом білка і жиру. У цих продуктах міститься багато вітамінів – тіаміну, рибофлавіну, ніацину та ряду мікроелементів.

Але, як відомо, овес у харчовому раціоні найчастіше постає у вигляді пластівців! Вівсяна крупа – переважно як проміжна сировина для пластівців. Наявність у вівсяних пластівцях водорозчинних слизоутворюючих полісахаридів дає лікувальний ефект і надає щадний вплив при шлунково-кишкових захворюваннях. Вміст ліцину у вівсяних пластівцях сприятливо впливає на діяльність нервової системи, печінки, перешкоджає розвитку атеросклерозу.

Примітка: НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД» розробляє технології та постачає комплектно все обладнання для вівсозаводів з універсальними лініями пластівців продуктивністю від 36 до 180 т/добу зерна.

Технологія виробництва вівсяної крупи

Перейти

Кукурудза

Особливість будови зерна кукурудзи – наявність великого ембріона, маса якого становить 8-14% зерна. Зародок містить велику кількість вітаміну Е і жиру, що має гарні харчові якості. Кукурудзяна крупа багата на клітковину, вітаміни групи В, мікроелементи, серед яких – цинк, мідь, магній, калій, фосфор, залізо та кальцій. У її складі міститься 79,9 г вуглеводів (на 100 г) та 6,73 г білків. У 100 грамах кукурудзяної крупи близько 340 ккал. Кукурудзяна крупа містить фітостероли, які допомагають знизити рівень холестерину в крові та тим самим покращити стан серця. Особливість цієї крупи в тому, що вона не містить глютену, який багатьом протипоказаний!

Кукурудза також активно використовується у спиртовій промисловості! Основним цінним компонентом зерна, який впливає на характеристики етилового спирту, є крохмаль. При використанні кукурудзи як сировини для біоетанолу витрати на порядок можуть бути знижені, що підвищить рентабельність спиртового підприємства. Крохмалиста сировина дозволяє знизити витрату розріджувальних ферментів та підвищити концентрацію продукту бродіння.

Примітка: НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД» проектує та постачає обладнання для заводів з переробки кукурудзи у крупу з виділенням зародка, а також можливість її подальшої переробки у біоетанол чи харчовий спирт продуктивністю від 150 т/добу зерна до 450 т/добу зерна.

Технологія виробництва кукурудзяної крупи

Перейти

Рис

Рис є основним продуктом у раціоні для більш ніж 3,5 мільярда людей у всьому світі. Найбільшими країнами - споживачами рисової крупи у світі є Китай, Індія, Індонезія, Бангладеш, В'єтнам.

Особливості виробництва рисової крупи: Як правило, багато партій рису, особливо прибрані в несприятливих умовах, містять велику кількість ядер з тріщинами. При переробці такого рису одержують до 15-20% подрібненої крупи, яка має занижену цінність. Єдиним засобом, що дозволяє різко знизити "дробленість" ядра при переробці являється гідротермічна обробка (ГТО).

Примітка: відмінна особливість технології НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД» при переробці рису в крупу рисову – наявність модуля гідротермічної обробки після зерноочисного відділення та перед відділенням лущення. Застосування ГТО дозволяє отримувати продукт – рис, оброблений парою, яка за своїми поживними цінностями значно перевершує звичайну рисову крупу.

Гідротермічна обробка рису

Перейти
Догори