+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Дайджест #3. Виробництво зернових, експорт та посівна в Україні

На початку 2022 року аналітики робили прогнози та збирали статистичні дані щодо виробництва зернових в Україні та, відповідно, прогнозували розвиток ринку круп та обсяги виробництва на експорт. Наші фахівці зі статистики готували для вас черговий дайджест. Але, як ми з вами розуміємо, загарбницька війна Росії в Україні внесла значні корективи.

21.04.2022

На початку 2022 року аналітики робили прогнози та збирали статистичні дані щодо виробництва зернових в Україні та, відповідно, прогнозували розвиток ринку круп та обсяги виробництва на експорт. Наші фахівці зі статистики готували для вас черговий дайджест. Але, як ми з вами розуміємо, загарбницька війна Росії в Україні внесла значні корективи.

Статистики враховували валовий збір зернових у поточному сезоні, дані попереднього маркетингового року, погодні умови, вологість ґрунту, що впливає як на збір врожаю, так і на посів. Врахували все. Або майже все. Не врахували лише те, що на суверенну Україну без оголошення війни нападе сусідня держава. Тим не менш, ми намагатимемося поділитися з Вами деякими цифрами зернового ринку.

Виробництво зернових та зернобобових культур в Україні у 2021-22 маркетинговий рік у прогнозах наблизилося до 76 млн. тонн. Проміжний прогноз виробництва зернових ґрунтувався на високих показниках урожайності ранніх зернових згідно з оперативними даними з полів. А також враховувалася посушлива погода у сезон посівів та сильні зливи у сезон збирання врожаю (як відомо, сильні зливи стримували збирання та викликали локальне вилягання посівів).

Що ж стосується, наприклад, кукурудзи, то погодні умови, що склалися, і достатня кількість вологи в грунті завжди сприяють зростанню та розвитку її посівів, внаслідок чого в 2021 р. українським аграріям вдалося зібрати рекордний урожай.

Все це позначилося на цінах ще на початку 2022 (січень-лютий). Вже тоді в Україні значно зросли ціни на крупи. Порівняно з груднем 2021 року ціни на рис та пшоно до війни зросли. Наприклад, зростання середньомісячної ціни пшона на 1 лютого становило 1,76 грн. - З 19,91 грн/кг до 21,67 грн/кг. Рис довгий подорожчав на 3,56 грн. – з 38,34 грн/кг до 41,9 грн/кг, рис круглий – на 66 коп., з 34,54 грн/кг до 35,2 грн/кг.

Істотно до початку війни злетів цінник на гречку. За даними видання "Мінфін", станом на 30 січня 2022 року середньомісячна ціна гречки підвищилася на 3,59 грн. - З 47,26 грн/кг до 50,85 грн/кг. Сьогодні ж ціна гречки піднялася приблизно на 58 %!

Експорт. Загалом обсяг експорту зернових культур за останні 10 років в Україні збільшився майже в 4 рази. Як повідомляє Національний науковий центр Інститут аграрної економіки, Україна у 2021 році експортувала 50,8 млн. тонн зернових та заробила 12,3 млрд. доларів. У 2021 році кукурудзи було експортовано 24,7 млн. т – на 12 % менше показника 2020 року, однак у шість разів більше за результат 2010 року.

Початок 2022 року виглядав досить комфортним для кукурудзяного експорту з України. Січень, лютий та частина березня – це саме той період, коли темпи експорту кукурудзи із країн Латинської Америки суттєво уповільнюються. Але вже два місяці постачання зернових морськими шляхами з України неможливе.

Війна в Україні вже вплинула на близько 25 % світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін, продовольчої інфляції. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький. Висоцький зазначає, що у вирішенні ситуації зацікавлений весь світ, оскільки постачання пшениці з України – це понад 10 % річного споживання пшениці для 15 країн світу. "Усі прикордонні країни відгукнулися на проблему експорту зернових з України до третіх країн і вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим. Зокрема, ліберальні умови для українських перевізників запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція та нещодавно Австрія", - підсумував він.

Посівна. В Україні, незважаючи на війну, аграрії засіяли ячмінь, горох та пшеницю. На черзі – соняшник. На сьогоднішній день господарствам вистачає палива та насіння. Але складнощі є. З повідомлень Управління ООН з гуманітарних питань, в Україні залишаться не засіяними понад 30 % полів, призначених для пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи. "Військові дії, що продовжуються, можуть викликати глобальну продовольчу катастрофу…»: - підтвердили в організації. Оскільки багато країн залежать від експорту зернових з України.

Тим не менш, продовольчий ринок може і має працювати! Як внутрішній, так і зовнішній. Компанія «АГРО-СІМО-МАШБУД» залишається в Україні, працює для Вас, виготовляючи високоякісне технологічне обладнання для переробки зерна на купу, пластівці, борошно та комбікорми.

Минулий дайджест ми закінчували словами: «Сподіваємося, на нас чекає цікавий рік». Тепер ми сподіваємося на швидке закінчення війни, віримо у перемогу та бажаємо всім миру!

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Експорт технологічного обладнання до Туреччини
08.11.2024

Експорт технологічного обладнання до Туреччини

Подробнее
Розширення обсягів поставок до Казахстану
29.10.2024

Розширення обсягів поставок до Казахстану

Подробнее
У фокусі популярності – лущильна машина для сочевиці
22.10.2024

У фокусі популярності – лущильна машина для сочевиці

Подробнее
Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі
17.09.2024

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі

Подробнее
Догори