+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Дайджест #3. Виробництво зернових, експорт та посівна в Україні

На початку 2022 року аналітики робили прогнози та збирали статистичні дані щодо виробництва зернових в Україні та, відповідно, прогнозували розвиток ринку круп та обсяги виробництва на експорт. Наші фахівці зі статистики готували для вас черговий дайджест. Але, як ми з вами розуміємо, загарбницька війна Росії в Україні внесла значні корективи.

21.04.2022

На початку 2022 року аналітики робили прогнози та збирали статистичні дані щодо виробництва зернових в Україні та, відповідно, прогнозували розвиток ринку круп та обсяги виробництва на експорт. Наші фахівці зі статистики готували для вас черговий дайджест. Але, як ми з вами розуміємо, загарбницька війна Росії в Україні внесла значні корективи.

Статистики враховували валовий збір зернових у поточному сезоні, дані попереднього маркетингового року, погодні умови, вологість ґрунту, що впливає як на збір врожаю, так і на посів. Врахували все. Або майже все. Не врахували лише те, що на суверенну Україну без оголошення війни нападе сусідня держава. Тим не менш, ми намагатимемося поділитися з Вами деякими цифрами зернового ринку.

Виробництво зернових та зернобобових культур в Україні у 2021-22 маркетинговий рік у прогнозах наблизилося до 76 млн. тонн. Проміжний прогноз виробництва зернових ґрунтувався на високих показниках урожайності ранніх зернових згідно з оперативними даними з полів. А також враховувалася посушлива погода у сезон посівів та сильні зливи у сезон збирання врожаю (як відомо, сильні зливи стримували збирання та викликали локальне вилягання посівів).

Що ж стосується, наприклад, кукурудзи, то погодні умови, що склалися, і достатня кількість вологи в грунті завжди сприяють зростанню та розвитку її посівів, внаслідок чого в 2021 р. українським аграріям вдалося зібрати рекордний урожай.

Все це позначилося на цінах ще на початку 2022 (січень-лютий). Вже тоді в Україні значно зросли ціни на крупи. Порівняно з груднем 2021 року ціни на рис та пшоно до війни зросли. Наприклад, зростання середньомісячної ціни пшона на 1 лютого становило 1,76 грн. - З 19,91 грн/кг до 21,67 грн/кг. Рис довгий подорожчав на 3,56 грн. – з 38,34 грн/кг до 41,9 грн/кг, рис круглий – на 66 коп., з 34,54 грн/кг до 35,2 грн/кг.

Істотно до початку війни злетів цінник на гречку. За даними видання "Мінфін", станом на 30 січня 2022 року середньомісячна ціна гречки підвищилася на 3,59 грн. - З 47,26 грн/кг до 50,85 грн/кг. Сьогодні ж ціна гречки піднялася приблизно на 58 %!

Експорт. Загалом обсяг експорту зернових культур за останні 10 років в Україні збільшився майже в 4 рази. Як повідомляє Національний науковий центр Інститут аграрної економіки, Україна у 2021 році експортувала 50,8 млн. тонн зернових та заробила 12,3 млрд. доларів. У 2021 році кукурудзи було експортовано 24,7 млн. т – на 12 % менше показника 2020 року, однак у шість разів більше за результат 2010 року.

Початок 2022 року виглядав досить комфортним для кукурудзяного експорту з України. Січень, лютий та частина березня – це саме той період, коли темпи експорту кукурудзи із країн Латинської Америки суттєво уповільнюються. Але вже два місяці постачання зернових морськими шляхами з України неможливе.

Війна в Україні вже вплинула на близько 25 % світової торгівлі зерновими та призвела до зростання світових цін, продовольчої інфляції. Про це повідомив перший заступник Міністра аграрної політики Тарас Висоцький. Висоцький зазначає, що у вирішенні ситуації зацікавлений весь світ, оскільки постачання пшениці з України – це понад 10 % річного споживання пшениці для 15 країн світу. "Усі прикордонні країни відгукнулися на проблему експорту зернових з України до третіх країн і вже значно спростили процедури оформлення вантажних перевезень, або активно працюють над цим. Зокрема, ліберальні умови для українських перевізників запровадили: Румунія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія, Естонія, а також Італія, Туреччина, Болгарія, Грузія, Данія, Греція та нещодавно Австрія", - підсумував він.

Посівна. В Україні, незважаючи на війну, аграрії засіяли ячмінь, горох та пшеницю. На черзі – соняшник. На сьогоднішній день господарствам вистачає палива та насіння. Але складнощі є. З повідомлень Управління ООН з гуманітарних питань, в Україні залишаться не засіяними понад 30 % полів, призначених для пшениці, ячменю, соняшнику та кукурудзи. "Військові дії, що продовжуються, можуть викликати глобальну продовольчу катастрофу…»: - підтвердили в організації. Оскільки багато країн залежать від експорту зернових з України.

Тим не менш, продовольчий ринок може і має працювати! Як внутрішній, так і зовнішній. Компанія «АГРО-СІМО-МАШБУД» залишається в Україні, працює для Вас, виготовляючи високоякісне технологічне обладнання для переробки зерна на купу, пластівці, борошно та комбікорми.

Минулий дайджест ми закінчували словами: «Сподіваємося, на нас чекає цікавий рік». Тепер ми сподіваємося на швидке закінчення війни, віримо у перемогу та бажаємо всім миру!

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі
17.09.2024

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі

Подробнее
Хіт продажів - модернізовані вальцедекові верстати
05.09.2024

Хіт продажів - модернізовані вальцедекові верстати

Подробнее
Вітаємо з Днем Незалежності України!
21.08.2024

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Подробнее
Впровадження сучасного обладнання для переробки зерна у Казахстані
06.08.2024

Впровадження сучасного обладнання для переробки зерна у Казахстані

Подробнее
Догори