Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.
науково-виробниче об'єднання
АГРО-СІМО-МАШБУД
у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю
Україна завжди була і буде зерновою державою. Попит на її сировину та перероблену продукцію поступово зростає і на внутрішньому, і зовнішньому ринку. А це ще раз підтверджує необхідність робити ставку на вирощування та переробку зернових та інші галузі сільського господарства.
14.04.2014
Україна завжди була і буде зерновою державою. Попит на її сировину та перероблену продукцію поступово зростає і на внутрішньому, і зовнішньому ринку. А це ще раз підтверджує необхідність робити ставку на вирощування та переробку зернових та інші галузі сільського господарства.
Багато в чому завдяки зерну Україна змогла протриматися в період кризи і навіть увійшла у 2013 році, після США та Євросоюзу, до трійки світових лідерів-експортерів зернових. Це в порівнянні з тим, що в портах України перевалка всіх інших вантажів дуже зменшилася. Наприклад, контейнерні перевезення скоротилися майже 200 %, експорт руди на 60 %, а хімікати на 80%.
У найближче десятиліття внаслідок зниження мит для України аналітики прогнозують збільшення експорту сільгосп- та харчової продукції до країн ЄС на 18-20 %.
Щодо зернових – звичайно набагато вигідніше було б експортувати вже перероблену продукцію. Не тільки сировина кукурудзи, пшениці, ячменю, проса, а й самі крупи, борошно, пластівці та інше. А для цього потрібно будувати млини, крупозаводи та інші підприємства з поглибленої переробки зерна.
Минулого маркетингового року було зібрано рекордний урожай зернових 63,3 мільйонів тонн, що у кілька разів перевищує обсяг потужностей для його переробки. Це створило переробникам високу маржу та залучило в галузь ще більше інвесторів.
Оцінюючи привабливість круп'яного бізнесу не слід забувати, що впливають на маржу також і технології, разом із витратами на переробку та використовуваним обладнанням..
В Україні на сьогоднішній день на ринку працює значна кількість міні-заводів, у значної частини великих переробних підприємств у виробництві використовується радянське застаріле обладнання. Ціна переробку у таких підприємств висока, а ефективність – низька. Що значно зменшує рентабельність бізнесу.
Середнім за продуктивністю компаніям також важко витримувати конкуренцію над ринком. Через використання у роботі застарілого чи низькоефективного обладнання та технології, вихід готової продукції на кілька пунктів менший. У приблизному співвідношенні вихід одного процентного пункту дорівнює 10 доларам маржі.
На тих підприємствах, де вік встановленого обладнання від півтора до п'яти років, вартість переробки сировини нижча. Це, безперечно, впливає на показники рентабельності, збільшуючи їх.
Генеральний директор науково-виробничого об'єднання «Агро-Сімо-Машбуд» Бабич Михайло Борисович зазначає: «Під час зведення крупозаводів слід враховувати специфіку процесу. Розробкою проекту повинні займатися не просто кваліфіковані спеці-проектувальники та експлуатаційники, а фахівці, знання яких у центрі всього ставлять технологію виробництва.»
Починаючи з 1999 року, нашою компанією було спроектовано та введено в експлуатацію понад 60 крупозаводів різної продуктивності. І не раз до нас зверталися фірми, які мали негативний досвід в організації заводу силами своїх працівників.
20 річний досвід проектування, виробництва та запуску крупозаводів дозволяє нам сьогодні пропонувати нашим клієнтам не лише ефективні, перевірені готові бізнес-рішення з організації крупозаводів «під ключ», але й розробляти унікальні індивідуальні проекти та комплектувати їх обладнанням для переробки зерна.
Довіряючи проектування виробничих ліній технологам та конструкторам нашого підприємства, замовники отримують 100 % гарантію отримання бажаного результату на виході. Якість продукції, виробленої на обладнанні, перевищує ГОСТи, та її вихід – нормативи. Відповідно, порівняно із зарубіжною технікою все це збільшує рентабельність підприємства у рази.
Термін окупності крупозаводу в середньому коливається від 12 до 30 місяців. Реалізовані на нашому устаткуванні проекти крупозаводів окупаються протягом 18 місяців. Очевидно, завдяки таким показникам ми спостерігаємо збільшення попиту сьогодні на послуги та обладнання «Агро-Сімо-Машбуд» не лише на ринку України, Росії, Білорусії, а й у Китаї, країнах ЄС та Америці».
Підбивши підсумки, слід зазначити, що враховуючи аграрну спрямованість України та ще далеко не реалізовані можливості сільського господарства, ринок виробництва крупи дуже цікавий для інвестицій..