+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

У Казахстані прогнозується зниження виробництва пшениці на користь більш прибуткових культур

Виробництво пшениці в Казахстані в 2025/26 МР буде нижчим, ніж очікувалося - на 1 млн т менше, ніж минулого року. Причини дві: фермери перейшли на більш прибуткові олійні культури і несприятливі погодні умови.

08.12.2025

вирощування пшениці в казахстані

Виробництво пшениці в Казахстані в 2025/26 МР буде нижчим, ніж очікувалося - на 1 млн т менше, ніж минулого року. Причини дві: фермери перейшли на більш прибуткові олійні культури і несприятливі погодні умови.

В той же час у Казахстані значно збільшилася кількість виробництв кормових сумішей. Це пов’язано зі зростанням попиту з боку Китаю. Казахстанські та китайські інвестори відкривають нові заводи майже щомісяця. Лише на початок липня 2025 року було зареєстровано 76 компаній з виробництва пшеничних кормових сумішей і 67 компаній з виробництва ячмінних сумішей для експорту до Китаю.

У зв’язку із прогнозованим зниженням виробництва пшениці її експорт зменшиться до 8,6 млн т, що на 1,6 млн т менше порівняно з попереднім роком. Для довідки, з травня по вересень Казахстан відправив 17 тис. т пшениці до В’єтнаму. А у вересні стало відомо про першу в історії поставку 50 т пшеничного борошна до США (Нью-Йорк). Також продовжується експорт пшениці до Китаю, але у 2024–2025 МР показники різко зменшилися. На відміну від пшениці, експорт пшеничних і ячмінних кормових сумішей до Китаю за останній рік значно зріс через сприятливі ринкові умови, безмитний режим, перспективи та конкурентні ціни.

Також до 2028 року Казахстан планує розширити площі під соняшник до 2,73 млн га проти нинішніх 1,77 млн га. Про це розповів голова «Національної асоціації переробників олійних культур» Ядикар Ібрагімов під час міжнародної конференції AgroFood Summit 2025 у листопаді у Туреччині. За останні 4 роки площі під соняшником у країні зросли вже на 85% — це результат зміни структури сільгосподарчих просторів на користь більш рентабельних культур. Таким чином можна зробити висновки, що Казахстан планує увійти до п’ятірки світових експортерів соняшникової олії. І це більш вірогідно на тлі обмеженого врожаю соняшнику в Європі.

За підсумками 2024 року республіка увійшла до ТОП-10 найбільших експортерів соняшникової олії у світі, посівши 8-е місце. За потреби та при сприятливих погодних умовах Казахстан здатен забезпечити 100% попит країн Центральної Азії на соняшникову олію.

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Зустріч топових керівників бізнесу з Послом Республіки Казахстан
08.12.2025

Зустріч топових керівників бізнесу з Послом Республіки Казахстан

Подробнее
Поради зернопереробникам: ТОП-5 обладнання
26.11.2025

Поради зернопереробникам: ТОП-5 обладнання

Подробнее
Еліксир життя та довголіття: ТОП-5 круп та рецепти
17.11.2025

Еліксир життя та довголіття: ТОП-5 круп та рецепти

Подробнее
Забезпечення технологічним обладнанням крупозаводів в Україні
04.11.2025

Забезпечення технологічним обладнанням крупозаводів в Україні

Подробнее
Догори
21