+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Категории Меню

Технології виробництва круп з гречки і проса

Відмінною особливістю запропонованої технології виробництва гречаної крупи є виробництво гречаної ядриці, що відповідає за показниками якості вищому сорту, а також взаємозамінність технологічної схеми з можливістю переробки зерна проса в пшоно шліфоване. Схема технологічного процесу передбачає в разі високої забрудненості зернової маси важковідокремленими домішками (дика редька, насіння соняшнику, зіпсовані зерна, пшениця, овес, вівсюг, ячмінь, сизий щетинник, дотепник, насіння бур'янів, пил і налиплого на зерно бруду, мікрофлора та ін. ) проведення операції гідросепарування. Цей процес є доочищенням зерна і особливо важливий для маранного проса, використання якого допускається тільки для кормових цілей. Застосування мийної машини для гідросепарування маранного проса дозволяє використовувати його на харчові цілі для виробництва пшона.

Технологічна схема передбачає використання пропарювача і парових сушарок, що дозволяють утилізувати відпрацбовану теплоту на технологічні цілі, що забезпечує не тільки стабілізацію режимів гідротермічної обробки (ГТО) зерна і поліпшення його технологічних властивостей, а й інтенсифікацію процесу ГТО в цілому і зниження при цьому витрат пари на 16 ... 23%.

Використання вальцедекових верстатів СГР-600 і СГР-400 дозволяє скоротити питомі енерговитрати на лущення гречки при підвищенні коефіцієнтів лущення всіх фракцій на 15 - 25% і зменшення кількості подрібненого ядра. Підвищення ефективності виділення сміттєвої домішки, а також поліпшення технологічних властивостей зерна, в порівнянні з існуючою технологією, дозволяє не тільки збільшити вихід ядриці на 3...6%, а й поліпшити її якість. Якість виробленої крупи відповідає рекомендаціям щодо круп вищого сорту, при тому, що ГОСТ на ядрицю вищого сорту відсутній через неефективну роботу обладнання для виділення важковідокремлених домішок.

Застосування запропонованої технології в промисловості дозволяє досягти виходу гречаної крупи ядриці до 73,5% при вмісті проділу до 2,0%. При виробництві пшона вихід крупи досягає 70% (за існуючою технологією вихід пшона не перевищує 60%).

Догори