+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Категории Меню

Технологія виробництва кукурудзяної крупи

Особливість будови зерна кукурудзи - наявність великого зародка, маса якого становить 8...14% зерна. Зародок містить велику кількість жиру, що володіє хорошими харчовими якостями, вітаміну Е та інші біологічно активні речовини. Важлива технологічна ознака зерна кукурудзи - структура ендосперму, співвідношення в ньому рогоподібної (склоподібної) і борошнистої частин. Рогоподібна частина займає периферійну частину ендосперму, борошниста - внутрішню. Для переробки зерна кукурудзи в крупу та борошно від нього необхідно відокремлювати зародок. Є два методи відділення зародка: сухий і вологий. Економічно більш доцільний сухий метод. Нашою компанією розроблено дежермінатор СІМО ДС-2 (машина для сухого виділення зародка), який дозволяє одночасно розколоти зерно кукурудзи на 5-8 частин і видавити з нього 95% зародка. Мінусом такого виділення є те, що при виділенні зародок руйнується і змішується з периферійними частинами кукурудзи і утвореною при її руйнуванні мучки.

Застосування ГТО кукурудзи дає переваги не тільки для обробки на наступних операціях подрібнення і шліфування, а й сприяє полегшенню виділення зародка і його збереження. Зародок прикріплений до ендосперму за допомогою цементуючого шару, що не має клітинної будови і складається з білка і пентозанів. В результаті зволоження цей шар розм'якшується, і зв'язок між ним і ендоспермом слабшає. Велике значення така обробка має при використанні зародка як сировини для виробництва масла. Зародок, який містить велику кількість жиру, є прекрасною сировиною для отримання харчового рослинного масла, у складі якого багато ненасичених жирних кислот, фосфоліпідів, токофелорів та інших біологічно активних речовин. Отже, зародок необхідно відокремлювати від зерна якомога повніше, а в виділеному продукті вміст ендосперму має бути мінімальним. Внаслідок проведення ГТО кукурудзи з урахуванням оптимальних режимів можливо добитися максимально сприятливих умов: зародок відділяється у вигляді більших частинок і містить менше ендосперму, що підвищує якість масла.

Особливо така технологія необхідна при виробництві крупи для пластівців і паличок, так як оболонки легше знімаються при дробленні, а ендосперм розділяється на більші частки, які необхідні при виробництві пластівців.

Догори