+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Машина мокрого лущення зерна безперервної дії ММШ і ММШХ-5

Призначена для очищення поверхні зерна, часткового відділення плодових оболонок, зародка, борідки і зволоження зерна на підприємствах борошномельної промисловості для роботи в комплекті з іншими видами обладнання, які входять до складу схеми технологічного процесу млина.

Призначення:

Машина мокрого лущення зерна безперервної дії ММШ і ММШХ-5 призначена для очищення поверхні зерна, часткового відділення плодових оболонок, зародка, борідки і зволоження зерна на підприємствах борошномельної промисловості для роботи в комплекті з іншими видами обладнання, які входять до складу схеми технологічного процесу млина.

Машина, призначена для експлуатації в районах з помірним кліматом, повинна виготовлятися в кліматичному виконанні У категорії 3 по ГОСТ 15150.

Технічні характеристики:

Наіменування показників ММШ ММШХ-5
1. Продуктивність технічна, т/ч, не менше 2 - 3 3 - 5
2. Встановлена потужність, кВт, не більше 7,5 7,5
3. Кількість оборотів ротору, об/хв. 664 664
4. Габаритні розміри, мм, не більше:
     - довжина 1 208 1 408
     - ширина 752 952
     - висота 1 978 1 978
5. Маса, кг, не більше 600 1 000
6. Витрати воді, л/ч, не більше:
     - на миття зерна (120...130 л на 1 тону зерна) 240...390 650
     - на змивання лушпиння 140...160 350
7. Діаметр ротору, мм 476 556
8. Зниження зольності зерна, %, не менше 0,02...0,05
9. Зволоження зерна, %:
     - у пшениці І-ІІІ типів 1,9 1,9
     - у пшениці ІV типу 1,6 1,6
10. Зольність відходів, %:
     - у пшениці І-ІІІ типів 3,15 3,15
     - у пшениці ІV типу 2,98 2,98
11. Тиск води в трубопроводі, кПа (кГ/см²), не менше 300 (3) 300 (3)
12. Якість води водопроводна, питна вода водопроводна, питна вода

Пристрій і робота:

Машина складається з корпусу 1, сітчастого циліндра 2, ротору 3 з лопатками 4 для вертикального переміщення зерна, приймального патрубка 6, патрубка для виведення митого лущеного зерна 7, приводу 8, нижньої воронки 9, призначеної для зливу відпрацьованої води, а також вузла розподілу води 20 (додаток 1 рис.1).

У вузол розподілу води входять:

    • електромагнітний 2-х ходовий нормально закритий клапан тип EV 220А 10B, G 12N NC000, код 042U 4014 (рис.1 поз.21);
    • манометр Ру = 10 кГ/см², d = 100, ГОСТ 2405-88 (рис.1 поз.22);
    • ротаметр РМ-0,4 ЖУЗ, ГОСТ 14045-81 (рис.1 поз.23);
    • кран трьох ходовий натяжний муфтовий з фланцем для контрольного манометру, Dу = 15, р = 16 кГ/см², ТУ 26-07-1061-84 (рис.1 поз.24);
    • вентилі 15 8р2 Ду = 15 ГОСТ 18722-73 (рис.1 поз.25).

Один з основних органів машини - ротор 3, що складається з вала і трьох розеток. До розеток болтами прикріплені шість бичів, скріплених внизу сталевим кільцем. На кожному бичі приварені 12 лопаток, кожна з яких розташована під кутом 45º до горизонталі. Вгорі на бичах розташовані лопатки, які відкидають зерно в випускний патрубок. Нижня частина ротора на висоті 345 мм розташована в кільцевому каналі між стінками внутрішнього конуса і зовнішнього циліндра. Ця частина машини є миючею зоною. Вал ротора обертається в верхньому 10 і нижньому 11 підшипникових вузлах. Корпуси підшипників прикріплені до верхньої кришки і основи корпусу машини. Ротор в зібраному вигляді балансують з допущеним дисбалансом 2 г.м. Ротор приводиться в рух електродвигуном 12 за допомогою клинопасової передачі. Натяг ременів забезпечується натяжними шпильками.

Сітчастий циліндр машини мокрого лущення марки ММШ складається з трьох частин, з'єднаних болтами між собою. Сітчастий циліндр машини мокрого лущення марка ММШХ-5 складається з двох частин також з'єднаних болтами між собою. Циліндри встановлюють таким чином, щоб вихідна частина лускатих отворів розміром 1,1х10 була повернена у напрямку обертання ротора. У вільний простір потрапляють оболонки зерна і відпрацьована вода, які потім видаляються з машини. З поверхні сітчастого циліндра і корпусу проходові частки видаляються змиваючим пристроєм. Воно складається з трубчастого кільця 14 з двома рядами отворів.

Принцип дії машини полягає в наступному:

Зерно через приймальний патрубок 6 рівномірно подається в миючу зону машини. Одночасно надходить вода. Її витрата контролюється ротаметром 23 (рис. 1). Зерно, що подається в нижню частину машини, підхоплюється лопатками і піднімається вгору, проходячи зону мийки, віджимання і лущення, камеру викиду. Зерно в момент підйому під дією відцентрової сили, створюваної ротором, відкидається до поверхні сітчастого циліндра. В результаті тертя зернин між собою і об лускате сито поверхня зерна очищається від надірваних оболонок і частково від зародка і борідки. При цьому з поверхні зерна видаляється надмірна волога. Із зони віджиму і лущення зерно надходить у верхню камеру, звідки лопатками виводиться з машини через патрубок 7. Проходові частки, пройшовши через отвори в сітчастому циліндрі, падають вниз. Частинки, що осіли на зовнішній поверхні циліндра і внутрішньої поверхні корпусу машини, періодично змиваються водою і разом з основною масою відходів виводяться з машини.

При наявності напруги в мережі живлення циклічного реле часу РВ-1 відбувається замикання його контактів (діапазон регулювання від 0,3 до 3 хв.). При цьому подається напруга на електромагнітний клапан ЕК1, він включається, тим самим забезпечуючи подачу води. По закінченню циклу замикає контакт розмикається (діапазон регулювання від 3 до 30 хв.), При цьому припиняється подача напруги на електромагнітний клапан ЕК1. Перекриваючи подачу води, клапан повертається у вихідне положення. Цикл повторюється.

Якість видалення частинок з сітчастого циліндра залежить від наступних факторів:

    • ступеня очищення зерна перед машиною;
    • стану зерна (фактури);
    • тиску води в системі;
    • тривалості циклів промивки і часу між ними.

При запуску машини всі ці фактори враховуються, і при візуальній перевірці регулюється тривалість промивки і час між цими циклами. Реле часу необхідно розмістити в шафі управління цією машиною.

Під час роботи машини під навантаженням особливу увагу слід звертати на:

    • рівномірну подачу продукту в машину, не допускаючи її перевантаження;
    • прилипання шелухи до стінок корпусу машини і сітчастого циліндра, не допускаючи залипання отворів в сітчастому циліндрі;
    • витрата води за показаннями ротаметра;
    • роботу автоматичного обмивального пристрою, контролюючи період обмивання і паузу по витікаючій воді. Тиск води в трубопроводі має бути не нижче 300 кПа (3 кГ/см²);
    • герметичность соединений, не допуская ослабления резьбовых соединений и течи воды;
    • відходи, не допускаючи в них наявності зерна;
    • санітарний стан і відсутність сторонніх шумів в роботі машини.

В результаті обробки зерна в машині виходять відходи, які в основному складаються з оболочістих частинок. Кількість відходів по відношенню до зерна становить 0.11%. Зольність відходів при обробці пшениці І...ІІІ типів дорівнює 3,15%, ІV - 2,98%. Машина при випробуванні забезпечила зниження зольності зерна від 0,02 до 0.05%.

Зволоження зерна склало 1,9% - у пшениці І...ІІІ типів і 1,6% - у пшениці ІV типу.

Рекомендуємо також:

Новинка

Машина для видалення остей і полірування крупи ЦОС-1 (остеломач-пуховідділювач)

Відцентровий остеломач СІМО призначений для видалення остей і пуху з зерна вівса і ячменю на крупозаводах. Перейти
Новинка

Відцентровий лущильник СІМО ЦШС-3 (02) (лущильно-горохокольна машина)

Відцентровий лущильник СІМО складається з двох робочих органів: ротора і верхньої конусної деки, які встановлені у власних підшипникових вузлах і поміщені в потужний сталевий корпус. Робочі органи оснащені індивідуальними приводами і мають можливість тонкого регулювання частоти обертання за допомогою частотних перетворювачів, що встановлюються на електродвигуни. Перейти

Відцентровий лущильник СІМО ЦШС-3

Відцентровий лущильник призначений для високоефективного лущення зерна вівса, спельти, сої та соняшнику з одночасним обрушенням і відвіюванням частини волосків і лушпиння, лущильник кукурудзи з метою відбору зародка. Перейти

Лущильно-шліфувальна машина МШХ

Призначена для лущення зерна ячменю, гороху, пшениці, проса, а також для шліфування та полірування крупи, одержаної при переробці цих культур на крупозаводах, фермерських та індивідуальних господарствах. Перейти

Не можете визначитися з вибором?
Менеджер допоможе Вам:

Догори