+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Розсів РШХ

Призначені для сортування на фракції за величиною продуктів розмелювання зерна пшениці на борошномельних підприємствах, а також на комплектних млинах продуктивністю 0,8 - 2 т/год. Розсіви можуть використовуватися при сортуванні продуктів розмелювання зерна інших культур.

Призначення:

Розсіви самобалансні РШХ-4.18, 4.22 і РШХ-6.16, 6.18 призначені для сортування на фракції за величиною продуктів розмелювання зерна пшениці на борошномельних підприємствах, а також на комплектних млинах продуктивністю 0,8 - 2 т/год. Розсіви можуть використовуватися при сортуванні продуктів розмелювання зерна інших культур.

Технічні характеристики:

Найменування показників РШХ-4.18 РШХ-4.22 РШХ-6.16 РШХ-6.18
1. Технічна продуктивність (навантаження) на 1-й драній системі, т/год, не менше 16 20 22 24
2. Середній коефіцієнт вилучення всіх компонентів, %, не менше:  
     - на 1-й драній системі (при технічній продуктивності не менше 4 т/год на секцію) 64*
     - на 1-й розмельній системі (при технічній продуктивності не менше 1,7 т/год на 1 секцію) 95*
3. Кількість секцій, шт. (прийомів) 4 (4) 6 (6)
4. Кількість приймальних пристроїв, шт. 2 6
5. Загальна номінальна корисна площа сит, м2 17,7 21,63 23,6 26,55
6. Частота коливань кузова на холостому ходу, с-1 (коливань за хвилину) 3,7 (220)
7. Радіус кругових коливань кузова, мм 40-45
8. Номінальна потужність двигуна, кВт 4
9. Габаритні розміри, мм, не більше
     - висота корпусу (А) 1 543 1 859 1 385 1 543
     - довжина 2 960 2 960 3 950 3 950
     - ширина 1 110 1 110 1 220 1 220
     - висота до прийомної доски (Б) 2 331 2 650 2 180 2 500
11. Маса, кг, не більше 2 200 2 500 2 700 2 900

*Значення показників для сортування продуктів помелу зерна пшениці.

** При розрахунку на технічну продуктивність.

Конструкція і принцип роботи:

Розсівання є складну конструкцію шафового типу з висувними рамками.

Розсів складається з кузова, кронштейна з приводом, дверей, огорожі, завантажувальних патрубків, рамок з піддонами. Кузов розсіву (рис. 4.1) підвішується на чотирьох сталевих канатах 10 за допомогою підвісок 2 до стельової рамі виробничого приміщення. Кінці канатів кріпляться в замках 11, встановлених на бічних кронштейнах кузова за допомогою клинів 24. Над кузовом розсіву підвішується до стелі, на штангах 3 і державках 1, два або три приймальних пристроїв 4 (в залежності від функціональної схеми). Під кузовом на підлозі встановлено пневмоприймачі або підлогові блоки патрубків. Патрубки приймальних пристроїв і підлогові патрубки з'єднуються з патрубками кузова рукава 4 і 22. Рукава кріпляться на патрубках гумовими кільцями, вшитими в рукава, або закріплюються за допомогою хомутів. Кузов складається з днища, даху, боковин з ребрами, панелей, рами балансира з'єднаних болтами. До днища кузова кріпляться транспортують коробки 14 (рис. 4.1) і патрубки для випуску продуктів з секції.

Рама балансира зварна. До неї через підшипники кріпляться дах і днище. До валу 3 (рис. 4.3) через щоки 4 кріпляться вантажу 5. Для можливості зміни радіуса коливань розсівання передбачено пристрій для розведення вантажів, що складається з кронштейна 9 муфт 12 і шпильки 6. При розведенні вантажів відкручують болт 8, затискаючи щоки до валу того вантажу, який не спирається на болт 11 в упорі 10.

Привід балансирного механізму здійснюється ремінною передачею від електродвигуна. Натяг ременів здійснюється переміщенням приводу по пазах плити за допомогою натяжних болтів. Зміна частоти коливань кузова здійснюється установкою змінного шківа на вал двигуна. Шків діаметром 145 мм встановлюється на розсіві підприємством-виробником, а шків діаметром 152 мм поставляється з рассевом по окремому замовленню. Кінематична схема розсіву приведена на рис. 4.4.

Кожна панель являє собою зварену конструкцію з труб прямокутного перетину, до яких прикріплені напрямні для рамок. Різну кількість перекришу в панелях залежить від функціональної схеми. У напрямних панелях кожної секції встановлені ситові рамки (Рис. 4.5) з піддонами. Перегородки і напрямні панелей утворюють бічні перепускні канали. Секції з двох сторін закриті дверима 20 (Рис.4.5). Знімні коробки, стінки яких утворюють перепускні канали. На даху кузова встановлені патрубки (живильники) 6.

Ситова рамка 1 (рис. 4.5.) виготовляється з дерев'яних брусків. Рамка брусками розділена на 4 осередки. Очисники, призначені для очищення сит 3, вкладаються по 1 шт. в осередку перед набиванням сит на борошномельних підприємствах. Очищувач являє собою шматок бавовняного ременя, знизу в який вставлена металева заклепка зі сферичною голівкою. Ситові рамки виконуються в двох виконаннях: односхилі і двосхилі. У односхилих рамках прохід сит випускається тільки в одну сторону, в один бічний канал; в двосхилих - в обидва боки.

Піддон є лист з загнутими кінцями по короткій стороні і прикріпленими знизу двома куточками, службовцями для фіксації піддона в секції ситового кузова, для виїмки піддону з рамкою з секції, а також для надання йому необхідної жорсткості. Для запобігання змішування роздільних фракцій продукту, а також для більш вільного переміщення рамок на куточках піддону приклеєні прокладки з ворсової тканини. Між рамкою і піддоном, а також на середніх брусках поклеєні байкові прокладки.

Сита на борошномельних підприємствах можуть прибиватися цвяхами або дужками за допомогою пістолетів через тасьму. Корпус двері коробчатої форми виконаний з листового алюмінієвого сплаву. На боковинах двері встановлені кронштейни для здійснення підтискання її до секції кузова. На верхній стінці кріпляться кронштейни для навішування двері. Каркас служить для додання двері більшої жорсткості і для кріплення на ній знімних елементів двері. Каркас являє собою зварену конструкцію рамки, виконаної з куточка і трьох поясів з швелерів.

Набір перепускних коробок і стінок, що встановлюються в дверях, відповідають певним функціональним схемам. Вони служать для формування потоків різних фракцій продукту, які утворюються в результаті просіювання на ситах в секціях розсіву (рис. 4.9). Коробки і стінки будь-яких дверей взаємозамінні. З метою зменшення маси розсіву більшість деталей дверей, каркас виконані з алюмінієвих сплавів. Живильники, встановлені на даху кузова, служать для рівномірного розподілу вихідного продукту на 1, 2 або 3 ситові рамки.

Приймальний пристрій призначений для подачі в кузов розсіву продуктів розмелювання зерна. Він складається з рами 1 (Рис. 4.6.), прийомних патрубків 2 і патрубків 4. Для кріплення приймального пристрою є кронштейни з отворами (державки). Приймальні патрубки призначені для під'єднання самоплив. Підлогові патрубки (Рис. 4.7.) складаються з патрубка 1, коробки 3, заглушки 2 і служать для прийому продуктів просіювання з розсіву.

Привід розсіву здійснюється від двигуна АІР 112МВ6УЗ потужність 4 кВт, частота обертання 950 об/хв. Харчування електродвигуна має проводитися від трифазної мережі змінного струму частотою 50 ± 0,2 Гц, напругою 380 В. Електрична схема розсіву передбачає включення і відключення двигуна, захист двигуна і електропроводки від струмів короткого замикання, від перевантаження, номінальної напруги. При натисканні кнопки В2 (рис. 4.10.) спрацьовує і самоблокується пускач КМ, який підключає своїми контактами двигун до силової мережі. Зупинка двигуна здійснюється натисканням кнопки В1.

Принцип роботи розсіву полягає в паралельному і послідовному просеивании продукту через набір плоских горизонтальних сит, що здійснюють круговий поступальний рух. Вихідний продукт з прийомних коробок потрапляє в живильники, звідки, розподілившись на три потоки, направляється на ситові рамки кузова, за допомогою яких відбувається процес сортування. Рух продукту всередині секції здійснюється по одній з функціональних схем. Фракції продукту виводяться з кузова через випускні патрубки, потрапляють в підлогові патрубки, а потім в самоплив підприємства.

Порядок роботи. Перед обкаткою розсіву зняти огорожу рами кузова з боку завантажувальних патрубків і демонтувати кронштейн, пофарбований в червоний колір, який з'єднує балансир з рамою для транспортування розсівання. Пуск розсіву в роботу з незнятим кронштейном категорично забороняється. Перевірити щільність притиснення дверей. Перевірити відсутність на розсіві і в безпосередній близькості від нього сторонніх предметів, інструментів та пристосувань.

В період обкатки розсіву на холостому ходу підлягають перевірці:

    • напрямок обертання балансира, яке повинно бути за годинниковою стрілкою, якщо дивитися на розсіву зверху;
    • відсутність різкого шуму і стуку, плавність коливання ситового кузова;
    • стан кріплень канатів, огорож, дверей.

При виявленні будь-яких несправностей або поява невластивих роботі розсіву шуму, стукоту і вібрації слід негайно зупинити (вимкнути) розсівання, виявити причину неполадок, усунути їх і знову включити розсівання. Тривалість обкатки на холостому ходу з урахуванням короткочасних зупинок на період огляду орієнтовно становить 24 години. Після обкатки на холостому ходу розсів зупиняють, перевіряють температуру корпусів підшипників, яка не повинна перевищувати 60 ˚С, потім проводять перевірку затяжок різьбових з'єднань, горизонтальність розташування кузова, натяг кожного з канатів, після чого розсівання можна включати для роботи під навантаженням.

Під час роботи розсівe особливу увагу слід звернути на:

    • рівномірне завантаження всіх секцій;
    • герметичність кузова, не допускається виділення пилу в місцях з'єднань;
    • відсутність підсору однієї фракції до іншої в іншу;
    • стан всіх вузлів і деталей, що коливаються, безшумність роботи;
    • очистку сит, перевіряючи ефективність роботи очищувачів в період зупинки розсіву;
    • ефективність аспірації (для млинів з механічним транспортом).

Ефективність процесів сепарування і коефіцієнт вилучення проходових фракцій в розсіві залежить від властивостей вихідного продукту, навантаження і кінематичних параметрів розсійника - частоти і радіусу коливань кузова. Встановлення оптимального кінематичного режиму розсівання повинно мати на меті одержання найкращого технологічного ефекту.

Радіус коливань кузова визначається наступним чином: на вільну площадку даху кузова приклеюють чистий аркуш паперу, і після досягнення сталого режиму (через 10-20 хвилин після запуску) торкаються листа відточеним олівцем, нерухомо закріпленим в спеціальному тримачі, або тримаючи його нерухомо в витягнутій руці. Олівець залишає на папері слід - траєкторію коливання розсійника, близьку до кола. Час зіткнення олівця з папером має відповідати одній-двох кіл. Вимірюють найбільше D1 і найменше D2 відстань між двома діаметрально протилежними точками кола і визначають середній радіус Rср. за формулою:

Rср = (D 1 + D) / 4

Щоб виміряти частоту коливань розсівання, необхідно довести до зіткнення з ним будь - якої предмет, що знаходиться в руці. Число ударів розсівання за хвилину дорівнює числу коливання розсіву за цей же час. Розсів може працювати на двох частотах: 3,7 с-1 (220 об/хв) и 4 с-1 (240 об/хв) в залежності від шківу, встановленого на валу двигуна.

Розсів поставляється споживачеві зі шківом, розрахунковим діаметром 145 мм, що відповідає частоті коливань кузова 3,7 с-1. У разі необхідності переобладнання будь-якої однієї або декількох секцій з однієї функціональної схеми в іншу споживач розсів може по окремому замовленню отримати необхідні комплекти змінних частин і своїми силами і засобами перевести розсівання на потрібне йому виконання.

Рекомендуємо також:

Розсіви РК-2 і РК-4

Призначені для сортування круп'яних культур (очищення від домішок, калібрування на фракції перед лущенням, відбору проміжних продуктів лущення і шліфування, сортування і контролю продукції) на підприємствах круп'яної промисловості. Перейти

Розсів самобалансуючий РШ-4 та РШ-6

Розсів самобалансуючий РШ-4, РШ-6 призначений для сортування на фракції за величиною продуктів розмелювання зерна пшениці на борошномельних підприємствах. Розсіви можуть використовуватися при сортуванні продуктів розмелювання зерна інших культур. Перейти

Розсів РФХ-4

Розсів фракційний марки РФХ-4 призначений для поділу вихідної зернової суміші на фракції, що відрізняються гранулометричним складом, а також для відділення дрібних домішок (підсіву) від основної культури. Розсів встановлюється в елеваторах після сепараторів для попереднього очищення зерна. Перейти
Новинка

Просіювач ЦС-1М

Просіювач ЦС-1М призначений для контролю різних продуктів зернопереробки. Перейти

Не можете визначитися з вибором?
Менеджер допоможе Вам:

Догори