+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Сепаратор зерноочисний БСХ-6

Призначений для відділення від зерна домішок, що відрізняються від нього шириною, товщиною, і аеродинамічними властивостями. Сепаратор встановлюється для роботи в зерноочисних відділеннях млинів, елеваторів, круп'яних і борошномельних підприємств.

Призначення:

Сепаратор зерноочисний марки БСХ-6 призначений для відділення від зерна домішок, що відрізняються від нього шириною, товщиною, і аеродинамічними властивостями. Сепаратор встановлюється для роботи в зерноочисних відділеннях млинів, елеваторів, круп'яних і борошномельних підприємств.

Сепаратори надійно працюють в робочих режимах при температурі від мінус 10 до плюс 40 °С, відносній вологості 80% при середньорічній температурі плюс 15 °С, атмосферному тиску від 650 до 800 мм.рт.ст. (86,6 ÷ 106,7 кПа). При застосуванні спеціальних консистентних мастил сепаратор запускається і надійно працює при температурі від мінус 30 °С.

Технічні характеристики:

Найменування показників БСХ-6
1. Продуктивність технічна (для пшениці вологістю до 15% і вмістом смітної домішки до 3%), т/год:
     - при попередньому очищенні (елеваторний режим) 25
     - при остаточному очищенні (млиновий режим) 6
2. Ефективність очищення від смітних домішок, %, не менше: (для пшениці вологістю до 15% і вмістом смітної домішки до 3%)
     - при попередньому очищенні 20
     - при остаточному очищенні 75
3. Встановлена потужність, кВт, не більше 0,75
4. Загальна витрата повітря, м3/год, не більше, в тому числе: 4 000
     - на пневмосепарування 3 400
     - на аспірацію кузова 600
5. Частота кругових коливань ситового кузова, С-1 5,4
або (кол./хв.) (325)
6. Діаметр кругових коливань кузова, мм, не більше 18±1
7. Габаритні розміри сепаратора без циклону, мм, не більше:
     - довжина 1 900
     - ширина 1 485
     - висота 2 104
8. Зайнята площина, м2, не більше 2,5
9. Маса, кг, не більше 815
10. Термін служби, років 8

*Для очищення інших культур, відмінних від пшениці, продуктивність зменшується таким чином:

    • для жита і кукурудзи - до 90%;
    • для проса і ячменю - до 80%;
    • для гречки і вівса – до 70%;
    • для соняшника - до 12% від номінальної.

Продуктивність сепараторів, при збільшеній засміченості і вологості зерна знижується, наприклад:

    • при вологості 15-18% до 65-70%;
    • при вологості 18-22% до 55-60%;
    • при вологості вище 22% до 50% номінальної.

Конструкція і принцип роботи:

Зерноочисний сепаратор БСХ-3 складається з ситового сепаратора, а сепаратори марок БСХ-6, БСХ-12, БСХ-16, БСХ-100 - з ситового сепаратора і пневмосепаратуючого каналу, до яких приєднано допоміжне обладнання: розподільник, перехідник і збірник зерна.

Сепаратор (рис. 4-4б) складається з наступних вузлів: станини 1, кузова 2 з рамками сит 3, приводу 4, траверси 5 з балансирним механізмом. Кузов підвішується до станини на гнучких підвісках. Підвіски виконані зі склопластику односпрямованого марки ССО-ВП діаметром 12 мм по ТУ 6-11-585-84. Інші матеріали застосовувати ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!

Рамки сит 4 вставляються в кузов (рис. 10) по напрямних 9, закріпленим на боковинах кузова 10, і фіксуються нерухомо за допомогою притисків 7. Регулювання механізму притиску проводиться в повністю відкритому положенні так, що зазор між поверхнями прокладок притисків і площиною верхньої рамки повинен бути 3 ± 0,5 мм. Притиски переміщаються спеціальним ексцентриковим пристроєм - ключем, що входять в комплект поставки. При цьому здійснюється поворот ексцентрикових втулок 3, внаслідок чого забезпечується вертикальне переміщення валиків 5 і притисків 7 і, таким чином, затискання та звільнення рамок сит. З метою забезпечення одночасного затиснення і звільнення верхньої і нижньої рамок, валики з обох сторін кузова пов'язані важелями 2. При звільненні рамок сит притиски 7 відходять на 3-4 мм від сит, в результаті чого забезпечується демонтаж рамок.

Каркаси рамок розділені поздовжніми і поперечними перегородками на комірки, в яких розміщуються гумові кульки, призначені для очищення решіт від забруднення. Установка ситових рам уздовж кузова проводиться таким чином: відпустити гайки 2 і, повертаючи гайки 1, переміщати їхні обойми за допомогою болтів 4 таким чином, щоб верхнє решето лягало на лоток, а нижня - на задню нижню зв'язок для сходу очищеного зерна. Після цього гайками поз. 2 фіксується положення решіт. УВАГА! На сепараторах БСХ-12, БСХ-100 решето передньої рамки має лягати на каркас задньої рамки.

На передній стінці ситового кузова встановлено електродвигун з приводним шківом, який через клинопасову передачу приводить в обертання шків 7 (рис. 12) із закріпленим на ньому дисбалансним вантажем, що забезпечує круговий рух ситового кузова. Шків вільно обертається на підшипниках 5, встановлених на осі 9, запресованої в траверсу 8. Підшипники закриті кришками 4 і 6. Мастило підшипників здійснюється шприцом через маслянку 11, маслопровід 10, отвір в осі 9 і кільце 3 для сепараторів БСХ-16 і БСХ- 100, а для сепараторів БСХ-3, БСХ-6 і БСХ-12 - через маслянку, розташовану на ступиці шківа 7.

Зверху, в передній частині кузова розташовані патрубки 7, 8 (рис. 4-4б) для подачі в кузов сортувального продукту. Є розподільний лоток 9, що сприяє рівномірному розподілу продукту по ширині решіт. Станина сепаратора складається з передньої і задньої стійок, з'єднаних між собою боковинами. На передній стійці встановлені патрубки для подачі продукту в сепаратор, обладнані оглядовими вікнами. На задній стійці станини кріпиться патрубок для під'єднання до аспіраційної мережі. З метою запобігання можливих ударів кузова об станину під час пуску і зупинці машини, на нижньому задньому зв'язку станини закріплений обмежувач 15 з гумовим амортизатором. Для цієї мети служать і два гумових обмежувача, які закріплені на передній стійці станини.

Пневмосепаратуючий канал слугує для виділення з продукту легких домішок. Він складається з корпусу, всередині якого встановлено рухома стінка. Переміщення нижньої і верхньої частини рухомої стінки забезпечується поворотом рукоятки. Регулювання витрати повітря здійснюється дросельним клапаном за допомогою ручки. Рухома стінка виконана з прозорого матеріалу (або з оглядовим вікном, якщо стінка непрозора) для спостереження процесу сепарування. Для рівномірної подачі продукту в пневмоканал передбачена приймальня коробка 19 з лотком. Зверху, на корпусі каналу встановлюється перехідник 20 для під'єднання до повітропроводу, під каналом збірник 17 для сходу очищеного зерна. Розподільник 8 призначений для розділення вихідного зерна на два однакових потоки, що забезпечує рівномірний розподіл зерна по ширині решіт сепаратора. Поділ зерна забезпечується за допомогою рухомого клапана з вантажами. Рівномірність потоку зерна регулюється переміщенням вантажу на шпильці.

Принцип роботи сепаратора полягає в наступному. Очищуваний продукт через приймальний патрубок надходить в розподільник 8, звідки за допомогою патрубків 7 розділяється на два потоки і прямує в секцію кузова.

Увага! Щоб уникнути перекосу кузова в процесі роботи, необхідно забезпечити постійну однакову подачу зерна в кожен потік. Кузов сепаратора здійснює кругові рухи, під впливом яких продукт переміщається по ситам і сортується. У кузові є фартух, який зменшує можливість попадання зерна в відходи.

Великі домішки виводяться з сепаратора через лотки 12, а суміш зерна з дрібними домішками проходом через сортувальне сито надходить на нижню рамку сит. Дрібні домішки, проходячи через підсівне решето, потрапляють на днище сепаратора, а потім через лоток 13 виводяться з машини. Очищене на ситах від великих і дрібних домішок зерно надходить в приймач пневмосепаратуючого каналу, звідки за допомогою лотка рівномірним потоком подається в пневмосепаратуючий канал, де продукт інтенсивно продувається повітряним потоком. Повністю очищене зерно через нижній збірник 17 виводиться з машини. Повітря з кузова і пневмосепаратуючого каналу прямує по воздуховодам в циклон для очищення від аспіраційних домішок.

Рекомендовані схеми установки сепараторів в комплекті з аспіраційним обладнанням наведені на рис.7 і 7а. Сепаратори можуть працювати як в елеваторному (попереднє очищення продукту), так і в млиновому (остаточне очищення) режимах в залежності від типів решіт.

Для очищення зерна від домішок, що відрізняються від нього розмірами, в сепараторі можуть використовуватися решета з круглими, довгастими або трикутними отворами, відповідними формою і розмірами зерна основної культури і смітних домішок. Рекомендовані розміри і типи сит наведені в нижче. Продуктивність сепаратора знижується при збільшенні вологості і засміченості зерна.

Увага! Підбір решіт, з метою отримання необхідного ступеня очищення, проводиться споживачем за місцем експлуатації сепаратора в залежності від вихідного продукту і його властивостей (вологість, засміченість, фракційний склад і т.д.).

Рекомендуємо також:

Камера аспіраційна БСХ-100.20

Призначена для виділення з зернових культур аеродинамічних легких домішок. Тарари встановлюються в зерноочисних відділеннях елеваторів, крупозаводів і млинів в комплекті з сепараторами БСХ-100, БСХ-16, БСХ-12, БСХ-6, БСХМ-16, а також можуть експлуатуватися як самостійна одиниця. Перейти

Сепаратор зерноочищувальний БСХ-3

Призначений для очищення зерна (пшениці, жита, вівса та ін.) від домішок, що відрізняються від нього геометричними розмірами і аеродинамічними властивостями. Сепаратори встановлюються в складі технологічних схем на млинах, елеваторах і крупозаводах. Перейти

Сепаратор зерноочисний БСХ-12

Призначений для очищення зерна (пшениці, жита, вівса та ін.) від домішок, що відрізняються від нього геометричними розмірами та аеродинамічними властивостями. Сепаратор встановлюється в складі технологічних схем на млинах, елеваторах і крупозаводах. Перейти

Сепаратор зерноочищувальний БСХ-100

Призначений як для первинного, так і для остаточного очищення зернового оберемку колосових (пшениці, жита, вівса та ін.), круп'яних і зернобобових культур, технічних і олійних культур, насіння трав від легких, великих і дрібних, сміних і зернових домішок. Перейти

Не можете визначитися з вибором?
Менеджер допоможе Вам:

Догори