+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Виробництво борошна з підвищеним вмістом клітковини

Здавна склалася традиція - чим пухнастіший і білий хліб, тим він привабливіший. І всі зусилля пекарів і технологів зводилися до того, щоб хліб був «пишнішим і білішим». Вважається, що чим вищий сорт борошна, тим воно якісніше.

01.07.2022

"Відділення висівок від борошна є розкіш, і для харчування швидше шкідливо, ніж корисно". (Юстус Лібіх (1803-1873), засновник агрохімії. «Листи про хімію»)

Традиційно при організації виробництва борошна пшеничного замовники завжди цікавляться, який вихід вищого сорту борошна забезпечує технологія, що застосовується на млині.

Здавна склалася традиція - чим пухнастіший і білий хліб, тим він привабливіший. І всі зусилля пекарів і технологів зводилися до того, щоб хліб був «пишнішим і білішим». Вважається, що чим вищий сорт борошна, тим воно якісніше. Але нехай визначення «вищий сорт» борошна не вводить вас в оману - це не показник поживної цінності та корисності борошна, а просто характеристика певних параметрів. Наприклад, висівки на млинових підприємствах фактично завжди сприймалися як відходи та побічний продукт, який реалізується як добавка у виробництві комбікормів. І дарма. Про користь висівок відомо ще з давніх-давен, але зараз цей цілющий продукт заслужено отримав друге дихання.

Глобальні концепції про здорове харчування, з урахуванням зміненого раціону харчування в 80 % населення планети, говорять про те, що середньостатистична людина в середньому на добу споживає 15 - 30 % клітковини від добової норми. З цього випливає, що більшість людей у всьому світі не одержують достатньої кількості харчових волокон. Висівки містять 50 - 70 % клітковини. Клітковина - це харчові волокна, які адсорбують і виводять токсини, уповільнюють засвоєння вуглеводів, сприяють підтримці оптимальної мікрофлори кишечника та підтримують стабільну роботу травної системи. Розчинна клітковина регулює рівень холестерину та цукру в крові, а нерозчинна, у свою чергу, очищає організм та виводить токсини. В результаті нормалізується рівень інсуліну та глюкози у крові.

Отже, у процесі так званого «тонкого помелу» зерно втрачає значну частину поживних речовин, таких як вітаміни В1, В2, В3, В6, фолієву кислоту, залізо, кальцій, фосфор, мідь, магній, марганець, цинк, хром та клітковину! І тут виникає суперечність. Навіщо з пшеничного борошна видаляти висівки, щоб потім у раціоні харчування шукати, чим збалансувати необхідний обсяг споживання клітковини?!

Цільнозерновий хліб грубого помелу, на відміну від білого пшеничного, більш цінний, може вироблятися з пшеничного, житнього або змішаного борошна із збереженням харчових волокон шляхом одноразового грубого помелу зерна злаків, з яким добре справляються агрегатні мінімлини. Агрегатний мінімлин Р6-АММ-7 призначений для переробки зерна пшениці базисних кондицій на борошно в умовах невеликих сільськогосподарських підприємств та фермерських господарств. З такого борошна випікається хліб, який містить висівки, багаті на клітковину, і включає всі компоненти зерна, в тому числі вітаміни і корисні мікроелементи.

Фотогалерея

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі
17.09.2024

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі

Подробнее
Хіт продажів - модернізовані вальцедекові верстати
05.09.2024

Хіт продажів - модернізовані вальцедекові верстати

Подробнее
Вітаємо з Днем Незалежності України!
21.08.2024

Вітаємо з Днем Незалежності України!

Подробнее
Впровадження сучасного обладнання для переробки зерна у Казахстані
06.08.2024

Впровадження сучасного обладнання для переробки зерна у Казахстані

Подробнее
Догори