Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.
науково-виробниче об'єднання
АГРО-СІМО-МАШБУД
у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю
Активно зростає попит, відкриваються нові виробництва. Топ країн із залучення горохового білка ринку – США, Канада, Великобританія, Бельгія, Франція, Австрія і, звісно, Китай. Ряд підприємств з переробки сої було перебудовано для виробництва білкових концентратів та ізолятів з гороху та інших бобових
16.12.2021
Гороховий протеїн конкурує з іншими сучасними рослинними білками?! Ще кілька років тому це здавалося б нереальним, але сьогодні так і є! Попит на рослинні білки у харчовому виробництві справді зростає дуже швидко і, за прогнозами, найближчим часом він зростатиме на 7 – 10 % на рік у глобальному масштабі. При цьому світовий ринок білкових інгредієнтів з гороху, згідно з прогнозами експертів, зростатиме на 12,9 % на рік до 2024 року.
Для початку розглянемо деякі цифри, що покажуть динаміку попиту та зростання продуктивності. У 1990 році на ринку з'явилися нові білкові інгредієнти, серед яких особливим попитом на масовому ринку користуються гороховий та рисовий білки. За даними експертів Mordor Intelligence (найбільшої дослідницької компанії), у 2015 році глобальний ринок рослинних білків становив 7,67 млрд дол. У 2020 році він досяг 10,12 млрд. дол. А в 2021 році ринок інгредієнтів лише горохового протеїну продемонстрував зростання продажів, що склали близько $1,25 млрд.
Зерно гороху - джерело високоякісного білка, функціональних горохових волокон (клітковини) та горохового крохмалю, що є дуже важливим для зростання м'язів, оскільки білки є другим основним компонентом структури м'язових волокон.
Гороховий протеїн - концентрована суміш білків із зерен гороху, найчастіше використовується у спортивному, дієтичному чи вегетаріанському харчуванні. Максимально наближаючи смак та текстуру виробів до традиційних, виробники знаходять успішні альтернативи м'ясу, і, судячи з усього, ця тенденція заміщення зростатиме з кожним роком. Гороховий білок особливо потрібний у продуктах преміум-класу, призначених для забезпечених споживачів, які активно шукають продукти «Clean Label».
Як і всі білки бобових рослин, білок гороху також складається із трьох класів білка: глобуліни, альбуміни, нерозчинний білок. Ізолят горохового білка має високий рівень вмісту цінних амінокислот, глутамінової кислоти, аргініну та лізину. Крім того, білок гороху багатий на триптофан і залізо.
Чому ж не використовується борошно бобових? Борошно зазвичай містить 15 - 25 % білка, частково використовується в повсякденних продуктах харчування. Але воно має деякі недоліки: низька засвоюваність, ризик травного дискомфорту, виражений бобовий смак та запах. У свою чергу концентрати та ізоляти білка бобових очевидно виграють за вмістом білка - 65 - 70 % білка у концентратах та більше 80 % - в ізолятах. Ці натуральні концентрати можуть поліпшувати органолептичні показники виробів, їх колір тощо. Гороховий протеїн, що використовується в спортивному харчуванні являє собою високоочищений ізолят з вмістом білка 84 - 88 %, що має високу засвоюваність, рівну 98 %.
Гороховий білок є ідеальним у поєднанні з іншими інгредієнтами рослинного походження, такими як вівсяний білок, що дозволяє знайти найкраще рішення для збалансованого харчування.
Активно зростає попит, відкриваються нові виробництва. Топ країн із залучення горохового білка ринку – США, Канада, Великобританія, Бельгія, Франція, Австрія і, звісно, Китай. Ряд підприємств із переробки сої було перебудовано для виробництва білкових концентратів та ізолятів з гороху та інших бобових. На сьогоднішній день виробництво горохового та рисового білка – понад 38 тис. тонн/рік.
Зростання попиту, наявність сировини та дуже високі економічні показники виробництва концентрату та ізоляту білка за останній рік викликали значний інтерес і в українських компаній.
Виробники горохового білку одержують свою сировину з жовтого гороху. Очищення ґрунтується на процесі ферментації, в результаті якого отримують білок високого ступеня чистоти без використання будь-яких хімічних речовин. Основні етапи виробництва ізоляту:
Три перші етапи переробки 100 % забезпечує наша компанія НВО «АГРО-СІМО-МАШБУД». За рахунок застосування сучасного обладнання забезпечується максимальний вихід горохової муки при регульованій глибині подрібнення.
При виробництві ізоляту білка гороху зазвичай видаляється фітинова кислота, присутня в насінні бобових рослин та злаків.
Сучасні методи екстракції білка дозволяють виробляти її без розчинників та гексану, зберігаючи при цьому натуральний статус інгредієнта.
У Вас виникли запитання? Ми будемо раді надати Вам професійну консультацію по данному питанню.