+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Відцентровий лущильник СІМО ЦШС-3 (02) (лущильно-горохокольна машина)

Відцентровий лущильник СІМО складається з двох робочих органів: ротора і верхньої конусної деки, які встановлені у власних підшипникових вузлах і поміщені в потужний сталевий корпус. Робочі органи оснащені індивідуальними приводами і мають можливість тонкого регулювання частоти обертання за допомогою частотних перетворювачів, що встановлюються на електродвигуни.

Призначення:

Відцентровий лущильник СІМО складається з двох робочих органів: ротора і верхньої конусної деки, які встановлені у власних підшипникових вузлах і поміщені в потужний сталевий корпус. Робочі органи оснащені індивідуальними приводами і мають можливість тонкого регулювання частоти обертання за допомогою частотних перетворювачів, що встановлюються на електродвигуни.

Технічні характеристики:

Найменування параметрів СІМО ЦШС-3 (02)
1. Продуктивність при розколюванні і лущенні, кг/год 1 100 - 1 500
2. Частота обертання дисків, об/хв. 2 850
3. Витрати повітря на аспірацію, м3/год 750 - 900
4. Живильна електромережа з глухозаземленою нейтраллю 50 Гц, 380 В
5. Термін служби до капітального ремонту, років 5
6. Потужність встановлена, кВт, не більше 2 × 11
7. Маса, кг, не більше 570
8. Габаритні розміри, мм:  
     - довжина 1 400
     - ширина 750
     - висота 1 650

У 2016 році ми розробили дуже хорошу машину, яка одночасно виконує і лущення гороху, і розколювання його на дві половинки - це відцентровий лущильник СІМО ЦШС-3 (вип. 02). Дана машина забезпечує дуже високий вихід готової продукції 83-86% в порівнянні з існуючими в галузі лущильниками, при найвищій якості горохової крупи.

Перед лущенням горох поділяється на дві фракції:

 • крупний схід із сита Ø 7,0 мм;
 • мілкий прохід сита Ø 7,0 мм і схід из сита Ø 4,5 мм.

Кожна фракція лущиться і розколюється окремо, по черзі на одній машині ЦШС-3 (02) або паралельними потоками на двох машинах. Горох, що не оброблений десикантами, лущиться і розколюється на дві половинки за один прохід через лущильник на 100%. Після лущення продукт надходить на повітряний сепаратор, а після нього на сепаратор для поділу цілих половинок, дрібки і не колотого гороху, який назад завертається на лущильно-горохокольную машину.

Горох, оброблений десикантами, лущиться і розколюється на 96-98%. Але при цьому ми отримуємо не традиційний необруш (нелущене зерно гороху), а половинки гороху, на яких є окремі шматочки квіткової оболонки. Тому при переробці такого гороху після лущильно-горохокольної машини для обрушення даних шматочків оболонки продукти переробки надходять додатково на лущильно-шліфувальну машину МШХ, а потім на повітряний сепаратор АСХ і далі на сепаратор для поділу дрібки, половинок і цілого гороху. При цьому МШХ працює без підпору продукту, як традиційно, а безперервно, це дозволяє обрушити шматочки оболонки з мінімальним травмуванням та подряпинами поверхні сім'ядолей гороху.

Принцип роботи горохоколки:

Горох, який підлягає розколюванню, подається на ротор через впускний патрубок і далі, за рахунок відцентрової сили, переміщається по ньому до контакту з верхньою декою. Робочий зазор між ротором і декою може тонко регулюватися за допомогою спеціальної гвинтової пари на верхньому підшипниковому вузлі і конусності деки. Далі горох, вдаряючись між ротором і декою, розколюється на половинки. В процесі розколювання основний вплив мають відцентрова сила від обертових дисків і ударно-зсувне зусилля, яке виникає від різниці швидкостей обертання верхнього і нижнього дисків. Вилітаючи з робочого зазору, горох надходить в збірно-вивідний бункер, звідки потрапляє в випускний патрубок. У збірно-вивідному патрубку передбачена можливість аспірації машини. У випускному патрубку є вантажний клапан, який усуває підсмоктування повітря у випускному патрубку при аспірації машини.

При розробці машини особлива увага приділялася зручності роботи з машиною і її обслуговуванню. Для цього були розроблені:

  • пристрій оперативного регулювання робочого зазору між ротором і декою;
  • механізм перекидання верхньої частини машини для швидкого доступу до внутрішнього об'єму;
  • швидкознімний збірно-вивідний бункер;
  • ревізійні двері в корпусі для контролю робочого зазору;
  • спрощений механізм натягу ременів верхнього приводу, за допомогою тільки однієї гвинтової пари;
  • для зручності обслуговування підшипникових вузлів в нижньому корпусі прес-маслянки винесені на зовнішню поверхню корпусу і мають вільний доступ навіть під час роботи машини.

Випробування роботи горохоколки:

На прохання одного з наших численних замовників були проведені приймальні випробування відцентрового лущильника СІМО ЦШС-3 (вип. 02) на предмет ефективності лущення і розколювання зерна гороху.

Для проведення випробувань було надано зерно гороху з вмістом смітної і зернової домішки 2,34%. Практично через ЦШС-3 (вип. 02) було пропущено 30 кг зерна гороху. В результаті отримали горохову крупу половинки - загальний вихід 88,75%. Згідно правил вихід становить 77%.

Звертаємо увагу на те, що кожна половинка гороху має рівні, ненадщерблені края сім'ядолей, а полусферична поверхня кожної половинки не має ніяких подряпин і зберігає яскравий природний колір, властивий тому сорту гороху, який надходить на переробку (див. фото).

На останньому фото внизу показана горохова крупа половинки, одержана за традиційною технологією з використанням існуючих машин для лущення і розколювання гороху.

Рекомендуємо також:

Новинка

Машина для видалення остей і полірування крупи ЦОС-1 (остеломач-пуховідділювач)

Відцентровий остеломач СІМО призначений для видалення остей і пуху з зерна вівса і ячменю на крупозаводах. Перейти

Відцентровий лущильник СІМО ЦШС-3

Відцентровий лущильник призначений для високоефективного лущення зерна вівса, спельти, сої та соняшнику з одночасним обрушенням і відвіюванням частини волосків і лушпиння, лущильник кукурудзи з метою відбору зародка. Перейти

Відцентровий лущильник ШО-3Х

Шелушитель для вівса маоик ШО-3Х призначений для шелушіння зерна вівса та соняшника на крупо- та маслоекстракційних заводах. Перейти

Машина мокрого лущення зерна безперервної дії ММШ і ММШХ-5

Призначена для очищення поверхні зерна, часткового відділення плодових оболонок, зародка, борідки і зволоження зерна на підприємствах борошномельної промисловості для роботи в комплекті з іншими видами обладнання, які входять до складу схеми технологічного процесу млина. Перейти

Не можете визначитися з вибором?
Менеджер допоможе Вам:

Догори