+38 (048) 740 70 47 Для дзвінків з України Замовити дзвінок

en ua ru Pl

Українська версія сайту

Ви завжди зможете переключити мову сайту, скориставшись перемикачем.

науково-виробниче об'єднання

АГРО-СІМО-МАШБУД

у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю

Меню

Агросектор: у фокусі сучасних тенденцій

Сучасному підприємству зберігання і переробки зерна необхідно постійно вдосконалювати свої технології виробництва, оновлювати обладнання, що безпосередньо впливає на якість продукції, що випускається і, як результат, на обсяги продажу. Також необхідно відстежувати весь ланцюжок - від якості ціни вихідної сировини до вимог і можливостей кінцевого споживача в сьогоднішніх реаліях.

02.12.2020

В умовах нинішньої пандемії і супутньої економічної кризи ринок зернопереробного обладнання, як і багато інших, жорстко реагує - стає більш вимогливим, а умови для підприємця - більш вразливими. Сучасному підприємству зберігання і переробки зерна необхідно постійно вдосконалювати свої технології виробництва, оновлювати обладнання, що безпосередньо впливає на якість продукції, що випускається і, як результат, на обсяги продажу. Також необхідно відстежувати весь ланцюжок - від якості ціни вихідної сировини до вимог і можливостей кінцевого споживача в сьогоднішніх реаліях.

Про те, як розвивається ринок переробки зерна в даний час і як впливають зовнішні фактори на розвиток, ми поговорили з головним спеціалістом і генеральним директором НВО "АГРО-СІМО-МАШБУД", Бабичем Михайлом Борисовичем.

Автор:

— Доброго дня! Михайло Борисович, як впливає економічна ситуація, що сьогодні склалася, на діяльність Вашої компанії?

М.Б.:

- Звичайно впливає! Так чи інакше, прямо чи побічно, будь-які зміни в світовій економіці відкладають свій відбиток на будь-якому бізнесі! Це не можна не помічати. Більш того, вже багато місяців, як світ охопив вірус, і епідеміологічна ситуація також розставляє акценти. У цій ситуації головне - оперативно реагувати на коливання ринку та пріоритети споживача. Тут необхідно лояльно і гнучко підходити до наших замовників. Адже дуже часто буває так, що вони самі не знають, який напрямок вибрати в галузі переробки зерна, який кінцевий продукт запропонувати споживачеві. З огляду на це, доводиться також займатися і маркетинговими дослідженнями споживчих пріоритетів. А вони для різних регіонів і країн також відрізняються. Загалом, нудьгувати не доводиться. Чим складніший і нестабільніший ринок, тим більш нестандартні та креативні рішення доводиться знаходити.

- А що конкретно змінилося у вашому секторі ринку за останній час і які відповідні кроки вживаєте Ви?

- Ну давайте почнемо з того, що стосується кінцевого споживача і кожного з нас.

У побут обивателя міцно ввійшло поняття «здоровий спосіб життя», причому це стосується практично всіх розвинених країн. Одна зі складових цього способу - здорове харчування. З іншого боку, в реаліях сьогоднішнього дня людство відчуває катастрофічний дефіцит часу. З огляду на ці два фактори, наша компанія пропонує на ринок технології і обладнання з виробництва зернових продуктів швидкого приготування із злакових культур. Це і універсальні лінії з виробництва зернових пластівців, пластівців, що не вимагають варіння, і лінії варено-сушених круп, і лінії з виробництва основних компонентів злакових напоїв. Все більший інтерес у світі викликають безглютенові продукти. До речі, наша компанія в 2019 році в Угорщині побудувала і запустила овсозавод, який 100% виробляє різні продукти з вівса, які не містять глютен. Виробництво 100% сертифіковане за європейськими директивами як безглютенове. Це четверте підприємство у всій Європі, яке виробляє безглютенові продукти. Тому ми намагаємося не тільки відповідати на запити ринку, а й за нашими скромними можливостями формувати і просувати ці запити, звичайно, з урахуванням їх користі для кінцевого споживача.

- Як змінилася географія замовлень за останні 5-10 років?

- Якщо 10 років тому круг наших поставок був обмежений 5-6-ма країнами, то сьогодні ми значно розширили цей список. Ми поставляємо наше обладнання і технології в 16 країн світу. Окремо хотілося б відзначити активне освоєння нашою компанією Європейського ринку. За останні роки ми встановили контакти і комплектно постачаємо обладнання та технології в Австрію, Італію, Угорщину, Чехію, Польщу, Словаччину, Латвію і Литву. Зараз на фінішній прямій знаходяться переговори про постачання до Франції і Алжиру декількох комплексів з переробки зерна. Само собою, традиційно ми поставляємо багато обладнання для наших українських зернопереробників, а також в Казахстан, Білорусь і Росію.

- Наскільки сильна конкуренція на Вашому ринку? І в чому полягає сильна сторона Вашої компанії?

- За останні роки конкуренція на ринку зернопереробного обладнання зросла багаторазово. З'явилися десятки, а може і сотні компаній за даним напрямком. Це, перш за все, китайські та турецькі компанії. Звичайно, нікуди не пішли і відомі європейські компанії з Німеччини, Італії, Швейцарії. Реагуючи на попит, з'являється багато нових невеликих компаній з виробництва транспортного та зерноочисного обладнання в Україні, Білорусі, Росії. Тому цей ринок переповнений пропозиціями обладнання, ціни на які суттєво відрізняються в залежності від якості і технологічної ефективності.

У будь-якій справі запорукою успіху є люди, команда. Основа нашої команди практично була сформована 20-25 років тому і залишилася незмінною. За 28 років роботи компанії ми побудували «під ключ» 96 різних зернопереробних підприємств. Проектування, виготовлення обладнання, його монтаж і шеф-монтаж, пусконалагоджувальні роботи кожного з цих об'єктів - це колосальний досвід і практичні знання, які неможливо отримати в галузевих ВНЗ або з галузевої літератури, чи на курсах підвищення кваліфікації. Це і є наше багатство, яке дозволяє до кожного нового об'єкту підходити з багажем практики і досвідом експлуатації вже побудованих і діючих об'єктів. Таким чином впроваджується в життя наш головний принцип: отримання високоякісної готової продукції з максимальним її виходом при мінімальних енергетичних витратах і витратах людських ресурсів.

Наступним, не менш важливим для Замовника моментом, є те, що разом з обладнанням і технологією ми беремо на себе зобов'язання протягом 20 років після запуску об'єкту виконувати його технічне обслуговування, технологічний супровід і поставляти швидкозношувальні і будь-які інші запасні частини. Сьогодні багато компаній «одноденок», які через 1-2 роки вже неможливо буде знайти. Крім цього, дуже важливим моментом є те, що спочатку при будівництві об'єкта ми передбачаємо можливість його подальшого розширення по продуктивності і асортименту продукції. Цю опцію можливо здійснити через 2-3 роки після запуску першої черги з мінімальними витратами.

- Яке обладнання, на Ваш погляд, буде користуватися особливим попитом у зернопереробників?

- Частково я вже відповів на це питання про пріоритети продуктів здорового харчування. Це одне з цікавих і перспективних напрямків на найближчі 5-10 років! З іншого боку, давайте подивимося на валовий збір зернових в Україні і порівняємо його з обсягом експорту. Це наочно показує ті напрямки і ниші, порожнечі, де можливо побудувати успішний бізнес, не експортуючи зерно, а переробляючи його на місці.

Так валовий збір зернових за підсумками 2019 року за даними Державної служби статистики склав 75,08 млн. тонн. Обсяг експорту 2019-2020 (червень-липень) становить понад 60 млн. тонн. Серед них експорт кукурудзи склав більше 30 млн. тонн. З огляду на це, вважаю перспективним напрямком організацію різних виробництв, що використовують в якості вихідної сировини зерно кукурудзи. Від більш простих (крупозаводи і комбікормові заводи) до більш складних - це крохмале-патокові заводи і заводи з виробництва біоетанолу. А в загальному, організація переробки зерна в будь-які види кінцевого продукту є більш вигідною, ніж проста торгівля зерном.

- І наостанок дайте, будь ласка, нашим читачам кілька порад про те, що є запорукою успішної роботи компанії, і як не зупинятися на досягнутому?

- Ми всі розуміємо, що зараз природа грає з нами рефлексивним управлінням. Даний зовнішній фактор ми не можемо змінити, тому необхідно враховувати його і приймати умови реального часу. Не піддаватися паніці, не піддаватися стану фрустрації. Чесна гра на ринку, професіоналізм і працездатність завжди будуть гравцями на вашому боці.

Сьогодні у всьому світі стали дуже «модними» різні тренінги і конференції, де популярні спікери і гуру бізнесу в розгорнутому вигляді відповідають на ці та багато інших питань. Тому я не хочу повторювати всім відомі істини, що вже стали прописними. Мій особистий досвід підказує, що в будь-яких справах спочатку необхідно налаштуватися не на розмір прибутку і не на швидкі «легкі» гроші, а на висококваліфіковане професійне виконання тієї роботи, послуг і справ, за які ви взялися. Зберігаючи такий принцип, як основний підхід в роботі з кожним Замовником і думаючи про справу, успіх і прибуток прийдуть самі собою. І тут доречно згадати вислів стародавнього китайського філософа Лао-цзи: «Хто однаково сприймає і кінець, і початок, звільняється від неуспіху в справах».

Залишилися питання?
Підписатись на новини

Свіжі новини

Експорт технологічного обладнання до Туреччини
08.11.2024

Експорт технологічного обладнання до Туреччини

Подробнее
Розширення обсягів поставок до Казахстану
29.10.2024

Розширення обсягів поставок до Казахстану

Подробнее
У фокусі популярності – лущильна машина для сочевиці
22.10.2024

У фокусі популярності – лущильна машина для сочевиці

Подробнее
Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі
17.09.2024

Розвиток зернопереробної промисловості у Польщі

Подробнее
Догори